RU
Телефон +996 (0558) 88 72 34 г. Бишкек, ул. Табышалиева 15

СПИСОК кандидатов на вакантные должности судей Конституционной палаты Верховного суда Кыргызской Республики

20 декабря 2019

Кыргыз Республикасынын Жогорку сотунун Конституциялык палатасынын


судьялык 3 бош кызмат ордуна талапкерлердин


ТИЗМЕСИ


(анкетадан алынган маалыматтар)


















































































































































































Ф.И.О.Туулган жылы Туулган жериУлутуИштеген жери жана ээлеген кызматыЭмгек стажы
Юр.Сот.
1.       Касымалиев


Мукамбет


Шадыканович

03.02.1960Ысык-Көл облусу, Жети-Өгүз р-ну, Оргочор айылыКыргызУбактылуу иштебейт25 лет7 жыл
2.       Мамыров


Эркинбек


Тобокелович

22.10.1965Нарын облусуКыргызУбактылуу иштебейт28 жыл7


жыл

3.       Бобукеева


Меергул


Рыскулбековна

20.12.1970Жалал-Абад облусу, Тогуз-Торо р-ну, Казарман айылы


 

КыргызУбактылуу иштебейт26 жыл7


жыл

4.       Усенбаев


Саматбек


Айтбаевич

07.08.1961Кыргыз ССР, Ош облусу, Ленин р-ну, Базар-Коргон айылыКыргызЖактоочу27


жыл

5.       Шамилов


Максат


Шамилович

01.07.1974Жалал-Абад облусу, Сузак р-ну, Кызыл-Туу а/ө, Кызыл-Сенгир айылыКыргызЖ.Баласагын атындагы Кыргыз Мамлекеттик Улуттук Университитети, Доцент23 жыл
6.       Базаркулов


Камельдин


Кушубекович

02.03.1957Талас облусу, Талас р-ну, Көпүрө-Базар айылыКыргызУбактылуу иштебейт27 жыл13 жыл


7 ай 15 күн

7.       Шаршеналиев


Жамил


Асанбекович

01.01.1978Фрунзе шаарыКыргызКыргыз Мамлекеттик Юридикалык Университитети, Доцент19, 5


жыл

5 жыл


1 ай

8.       Жолдошов


Иматилла


Султанович

20.03.1957Ош облусу, Чоң-Алай р-ну, Жекенди айылыКыргызСузак р-у соту, Судья21 жыл3 жыл


7 ай

9.       Калиев


Замирбек


Арипджанович

14.12.1957Нарын шаарыКыргызКыргыз транспорттук прокурорунун улук жардамчысы38 жыл
10.   Жээналиева


Аида


Осконбаевна

12.06.1973Чуй облусу, Сокулук р-ну, Сокулук айылыКыргызЖ.Баласагын атындагы Кыргыз Мамлекеттик Улуттук Университитети, Бөлүм башчы26 жыл
11.   Мурзабеков


Болотбек


Тургунбаевич

02.12.1978Ош шаарыКыргызЖактоочу18 жыл5 жыл


4 ай

12.   Жумабаев


Латип


Пазылович

10.06.1956Ош облусу, Өзгөн р-ну, Караул айылыКыргызЖогорку сотунун Конституиялык палатасындагы КР


Президентинин Аппаратынын турукту өкүлү

32 жыл
13.   Абакиров


Каныбек


Шонкоевич

08.09.1957Нарын облусу, Ак-Талаа рай., Баетово айылыКыргызЫсык-Көл облусунун адвокаттар коллегиясы, Адвокат32 жыл14 жыл
14.   Жакыбакунов Эркинбек Турсунбекович23.10.1977Нарын облусу, Нарын шаарыКыргызКМЮА, Администрациялык жана финансы укугу кафедрасынын бөлүм башчысы20 жыл
15.   Укубаева Раиса Галияровна25.09.1957Кыргыз ССР,Фрунзе обл.,Ворошиловка айылыКыргызЖЧК “Алтын-Ажыдаар”, юрист34 жыл
16.   Джумашов Кабылбек Огонбаевич12.04.1954Чүй облусу, Аламүдүн р., Кызыл-Бирлик а.КыргызКР Жогорку сотунун судьясы40 жыл22 жыл