RU
Телефон +996 (0558) 88 72 34 г. Бишкек, ул. Табышалиева 15

Список кандидатов на должность судьи Нарынского городского суда Нарынской области (с анкетных данных на момент заполнения)

19 июня 2020

Нарын облусунун Нарын шаардык сотунун судьялык 1 бош кызмат ордуна талапкерлердин


ТИЗМЕСИ


(анкетадан алынган маалыматтар)


 


















































































































































































Ф.И.О.Туулган жылы Туулган жериУлутуИштеген жери жана ээлеген кызматыЭмгек стажы
Юр.Сот.
1.Рахматов


Токтобек Омуралиевич

24.02.1962Нарын облусу Нарын шаарыкыргыз“Бакай-Банк” ААКнын Нарын шаардык филиалы,


юрист

35 жыл19 жыл
2.Абдысатаров


Тагай


Замирекович

23.03.1986Нарын облусу,


Ат-Башы району,


Кара-Суу айылы

кыргыз Кыргыз Республикасынын Борбордук шайлоо комиссиясы,


укук камсыздоо боюнча эксперт

9 жыл


 

3.Асаркулов Максатбек Мырзабекович10.08.1984Нарын облусукыргызЧуй облусунун Сокулук районунун  соту,


судьянын жардамчасы

12 жыл
4.Омуралиев


Айбек


Тологонович

07.01.1981Нарын обл.,


Нарын району,


Куланак айылы

кыргызКыргыз Республикасынын


Адвокатурасы,


адвокат

15 жыл
5.Дюшебаева


Чолпон


Дюшебаевна

28.07.1988Ысык-Кол облусу,


Ак-Суу району,


Каракол шаары


Теплоключенко айылы

кыргызКаракол шаардык сотунун,


судьянын жардамчысы

9 жыл


2 ай

6.Кошумбаев


Эрлан


Тургунбекович

01.10.1987Нарын облусу Нарын шаарыкыргызНарын шаардык соту,


судьянын жардамчысы

13 жыл


 

7.Жакыбакунов Эркинбек


Турсунбекович

23.10.1977Нарын облусу Нарын шаарыкыргызКыргызский Государственный Юридический Университет (КГЮА),


Заведующий кафедрой предпринимательского и трудового права

20


жыл


10 ай

8.Садыков


Болот


Калыбекович

19.07.1986Бишкек шаарыкыргызКырыгыз Республикасынын Жогорку соту,


сот отурумунун катчысы

5 жыл


4 ай

9.Дженишев


Сулайман


Алымбекович


 

24.01.1981Чуй облусу, Чуй району


Кегети айылы


 

кыргызМамлекеттик Салык Кызматынын Токмок шаарынын башкармалыгы,


улук адиси

12


жыл


8 ай

10.Кожоналиев


Таалай


Ысакалиевич

03.07.1986Нарын обл, Жумгал р-ну, пгт МинкушкыргызЧүй облустук соту, судьянын жардамчысы10 жыл
11.Исакова


Нургуль


Абасбековна

02.03.1986Чүй облусу, Кемин р-ну, Кызыл-Октябрь айылыкыргызКыргыз Республикасынын Жогорку сотуна караштуу Сот департаменти, башкы адис11 жыл
12.Бекеев


Өмүрбек


Кудайбердиевич

07.07.1987Нарын облусу, Жумгал районукыргызБишкек шаардык соту, судьянын жардамчысы8 жыл 5 ай
13.Нурмаматов


Бурханидин


Адилович

22.01.1964Баткен облусу, Кадамжай районукыргызЖактоочу28 жыл6 жыл


7 ай

14.Ысыранов


Самат


Кыштообекович

05.05.1987Нарын облусу, Жумгал районукыргызКыргыз Республикасынын Жогорку Кенеши, эксперт10 жыл
15.Абдырахманова


Айдай


Болотбековна

25.06.1983Бишкек шаарыкыргызКР Жогорку сотуна караштуу Сот департаменти,


улук адис

9 жыл
16.Ибраев


Мирлан


Саламатович

24.02.1976Ыссык-Көл облусу, Түп р-ну, Түп а.кыргызКР ЖСКП, улук консультант15 жыл